#BIST Öngörü

Sorularınızı Twitter üzerinden, DM’den iletebilirsiniz. Grafikleri sorunsuz görüntülemek için “TAM BOYUT GÖRÜNTÜLE”Yİ tercih edin .

#BITCOIN geleceği ve Yeni Dünya Düzeninde %1 mutlu azınlık 13.06.2021

Gelecekteki “Yeni Dünya Düzeni”nde rol sahibi oyuncu ABD, gelişen ve yeni sömürgeci Çin’e karşı istediği gücü/tepkiyi Rockefeller ve Rothschild aileleri arasındaki paylaşılamayan güç kavgası sebebiyle gösteremediğinden, yanına güçlü bir oyuncu eklemek istedi ve İngiltere ile sonunda anlaştılar. Halen lider konumda ABD ve güçlü ortak İngiltere, bu güç birliğinden sonra yani 3 ay öncesinden sonra hızlı bir şekilde “dizayn’a başladılar.

Covid tiyatrosundan istediklerini alan güç, bunu devam ettirmesinin yan etkilerini göreceğini hissettiğinden bir süre gevşeme politikası izlemekteler. Bu sayede güçsüzleştirdikleri ülkeleri, bağımlı hale getirme işlemi bittikten sonra BITCOIN ile ilgili söylemlere başladılar. Dünya çapında popüler, alt üst sınırı olmayan, yeni nesil “yatırım” Enstrümanı olarak lanse edilen Coin’ler ile halkların ellerinde kalan paraları da son hamlede sömürme maksadıyla yeni zirveler gösterdiler. Oyunu yönetenler, “İnsan” ların bitmek bilmeyen kazanma hırsları, yatırım piyasasında değişmeyen %1 mutlu insanlar kuralını da yönettiklerinden kazananlar hep yine kendileri oldular.

Her enstrümandan para kazanılır, bu gerçektir, Coin’ler de de para kazananlar mutlaka olmuştur ve yine olacaktır ama genel gidişat, “rezerv para sahibinin” ve ortağının söylemleriyle düşmeye başlayacağını 6 ay öncesinde söylemiştik. “Kara para trafiği “ adı altında başlayan söylemlerle, alt-üst sınırsız, devlet desteği olmayan coin piyasasını sarsarak % 50 oranında bir düşüş yaptırdı ve paralar %1 lik mutlu azınlığın havuzlarına aktı. Coin yatırım enstrümanı dünyada ciddi ve devlet destekli/kontrollü ismi değişik olsa da artık kaçınılmaz bir gerçek ancak bir gecede fişi çekilme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir. Neden ?

Covid tiyatrosundan sonra sıradaki, insan nüfusunu azaltma ve kıtlık projesi olacak olan “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ve KORUMA ” konusu 21 Haziran 2021 den sonra dünya gündemine oturmaya başlayacaktır. Bu bağlamda, madencilik, doğaya zarar veren projeler, fosil yakıt konuları gibi Coin piyasasını, kontrol edilebilir  ve tek rezerv para sürecine taşıyacağından, mevcuttaki coinlerin;

  • Yavaş yavaş biteceği 
  • Bir gece ansınzın fişinin çekileceği
  • Tüm kontrolün ABD ye geçeceği sonra resmileşeceği

3 ihtimalden birinin olması muhtemeldir. Her halükarda coin’lerde daha kötü günlerin beklediği ve yukarıdaki ihtimallerin gerçekleşme olasılığını, Çin ve İran’ın madenleri engellemeye başlaması, büyük firmaların coin kabul etmeyeceğini söylemesi ve değişen(değiştirilen) Elon söylemlerinden rahatlıkla anlayabiliriz.

Bu piyasaya yatırım yapanlar, “her enstrümandan para kazanılabilir” doğrusuyla daha kısa vadeli, anlık, daha küçük karlarla ve stoplu hareketle devam edilmesi önerilir.

58k bandında 35k bandını, kısa sürede büyük bir düşüşle karşılayan bu piyasaya “o kadar düşemez” diyenler 10k 20k lı bantlara da öyle diyeceklerdir ama kısa sürede bunlar görülecektir. Hatta görülmeye bile vakit kalmadan 3 ihtimal gerçekleşecektir.

Çin, söylenen aksine yeni dünyanın yeni gücü bile olmayacaktır. Huawei gibi bir dev, Avrupa’nın tüm telekom altyapısına sözleşmelere imza atıp işe başlamışken gelen ikazlarla bir bir iptal ettirilip, hakim gücün eline (Nokia) ya teslim edilmeye başlandı. Bunun üzerine Dünyanın kabul etmesenizde Süper gücü Abd ve Londra Hanedanlığının sözünü dinleyerek coin madenciliğine çomak sokmaya başladı. Ve bunlar iyi günler olacaktır.

#ARZUM Öngörü ve Güncelleme 13.06.2021

1 Ocak 2021 Öngörümüz – #ARZUM Yeni ürün piyasaya iyi tanıtıldı mi, satıcı çakar-geçer. Ticaret yapanlar bilir. Maliyeti belirsiz ürün satmaya benzer. Patlamasını için tost makinesinde altın pisirmesi lazımdı.

3 Mart 2021 diğer yeni halka arz’lar gibi toparlanma yapamamış. Halen de güven kazananamış ve zayıf trendi bulunuyor. OV düşünenler için toplama bölgesi yeşil alandır. 25.18+ dan sonra ancak hareketlenecektir.

Bugün ise halen toplama bölgesinden çıkamamış. Bu rakamlardan daha aşağı düşeceğini sanmıyorum ancak yatay sürünme bir süre daha devam edecek gibi duruyor. Yerlerde sürünen Hacim ise bu sürenin kısa süreceğini ve sihirli bir elin dokunacağını gösteriyor. Biri alıp sürebilir ama önce bir algı/reklam yapılması gerekir. Kötü olan Halka arz şöhreti, bu hisse de 2 kat hissedildi. Neden ? halka arzından beri kötü bir performansa sahip. Harekete geçip patlamak için tam da istenilen kıvamda ancak yukarı sürecek, o al tuşuna basacak “deli” peşinden birilerinin de gelmesini istemesi için bir sebep oluşması gerekiyor. Yeni bir yatırım haberi / Bloomberg ekranı / yada 2020 borsa coşkusu. Bu 3 ihtimalden birinin kısa zamanda olacaktır diye düşünüyorum


#ASELS Öngörü ve Güncelleme 16.05.21

Bu arkadaşımız hiç bir sisteme uymadan kendi halinde yaşar. Karakteristik özeliğine baktığımızda #ASELS’in 12 bandına yolculuğu olacağını ve tepkiyi ordan alacağını düşünüyorum. Bu hisseye giriş yeri ya 12-1250 bandı ya da 17 üzeri kapanışlardır .

#POLTK Öngörü ve Güncelleme 16.05.21

275 den geri dönen #POLTK şimdiki rakamın çok altına düşmeden bir süre yatay seyredeceğini, şimdi düşük olan momentum un güçlenmesi durumunda 397 lere kadar rahat gidecektir. Bu rakam üst seviyeye geçiş için önemli. Oradaki kararsızlık ve güçlü toplarlanmaya çalışma bölgesi ve düşüşün olduğu bölgedir. Elinde olanlar beklemeli, yeni girecekler içinde giriş yerleri burası.

POLTK Öngörü 7.04.2021

#POLTK X10 Kat giden hissemiz geçmişine oranla, agresif çıkış sergilemiş. Operasyon bitmiş, direniyor. Arada sıçramalar yapsa da, ilk durak ki orada kalırsa 288.

#AKSA Öngörü ve Güncelleme 14.05.21

Belirttiğim 1670 dönüş bandını biraz geçip düzeltmeye girmiş. Ben beklemiyordum ancak trend sürecini iyi yönetemediler. KY yi korkuttular ve kendi haline bir süreliğine bırakıldı. Yerli yerine oturması biraz süreceğe benziyor.Kritik ve karar verme sınırında. yukarı harekete geçemezse 13 leri göreceğini düşünüyorum

#AKSA 09.02.2021

%7 ler yapmadan kendine yeni bir toplama/dinlenme bölgesi yapmış. 15.14 üzerinde kalıcı olursa yolu açık ve devam edecektir. Mükemmel bir yerde (yatay ve kanal bandında) sıkışmış ve karar verecek

#SISE Öngörü ve Güncelleme 14.05.21

9 Şubat 2021 paylaşımıma istinaden değişen bir şey olmadı. Bu hisse bir haber bekliyor ve bence de o haber yakında bomba gibi düşecek TVF haberi olabilir. “Birileri” sert düşülerle, birilerini oyundan atmaya çalışırken, inatla yukarı ama bir sınıra kadar yükselebiliyor. ” 8,08 den sonra bu hisseye girilir ” ifadem halen geçerli ve zaten kritik nokta da orası. Frene basılacak yer 625 ama oralara bu hisseyi düşüreceklerini sanmıyorum. ” Emekli memur hissesidir, heyecanı düşük, yüksek miktarda sabır içerir. ”

#SISE 09.02.2021

1 Ocak 2021 Paylaşımından sonra hedefi görüp, düzeltmeye girmiş. Bej renk çizgi çok kritik duruş yeri ve karar bölgesi. 7.55-65 + ları test edip trende devam edeceğini düşünüyorum . 8.08 den sonra hızlanmaya başlar.

Emekli memur hissesidir, heyecanı düşük, yüksek miktarda sabır içerir.

#MAVI Öngörü 14.03.2021 Güncelleme > #MAVI Öngörü 30.04.21


1-) Bu arkadaşın bir huyu çok net ortaya çıktı. Her zirve sonra çok keskin-sert bir düşük yapıyor ve üçgen genişden daralana doğru gittikçe minik tepeler-geri dönüşler azalıyor. 51 bandında dörtlüleri yakıp sonra tekrar gidip uçuşa gidicem der gibi duruyor.
2-)Bir hisse çok güzel trendi dahi olsa siz ne yapsanız da gitmeyebilir ve hiç görmeyeceğini düşündüğünüz fiyatlara gelebilir. Bu durumda vadeniz uzunsa beklenebilir ancak diğer durumlarda maliyetinizin %2 altına indiyse satılıp cash’e geçilmesi gerekir.
3-)” Stop” oyun planınızda yoksa, eğitiminiz de yoksa dram yaşayabilirsiniz. Neden ? çünkü bir delinin hangi tuşa basacağını hiç bir zaman bilemeyiz . #NC19MAVI #BorsaIstanbul #bist

#YAPRK Öngörü 21.02.2021 GÜNCELLEME > #YAPRK Öngörü 30.04.2021

#YAPRK 102 Bandında frene basılmış ama son borsa sendrOmuna uyarak daha da aşağı gitmiş. hiç bir dönüş emaresi de yok ki hedef 66 gözüküyor. Tekrar trend tepesine gelmesi tahminim 2 sene #nc19yaprk

ALCAR Öngörü 29.04.21

Bu toparlanma dönemlerinde sıkça gördüğümüz, tepki alışları nedeniyle tavan kapatışlara aldanmamak gerekir. Günlük oynayanlar için problem değil ancak bekleyenler için henüz aldatıcı. 566’dan beri hızlı bir düşüş ve aşağıya doğru genişleyen trend kanalı henüz oturmadığını göstermektedir. Trend gücüde sınırda olduğundan bu daha net görülebilir. 340-350 bandında yatay bir süre seyredebilir ki toparlanması gerekir. 89 günlük ortalayı geçmeden hareket gelmiyor ve bu bantta, ortalamayı yakalayacaktır.

Tabi ,her zaman bir delinin tuşa basacağı ihtimali hep geçerli olacaktır. #NC19ALCAR #BIST #BorsaIstanbul

AGHOL Öngörü 11.04.21

#AGHOL Trendine bağlı kalarak ve son satışlarla birlikte 17.50 ye hareket başladı. 21 de kedi sıçraması yapacak ancak hedef 17.50. Orda yatay seyredip harekete geçecektir. #NC19AGHOL

#AEFES Öngörü 7.04.2021

#AEFES Buralardan yavaş yavaş kalkış yapacağını düşünüyorum. Ağır hissedir ve 26 da tökezleyebilir. Burayı geçerse tarihi direncini de geçecektir ve Trend yeşil/kırmızı çizgilerdir.

#ADEL Öngörü 7.04.2021

#ADEL 26 ları test edip 35 yolculuğu başladı. Acaip bir hareket olmaz, ancak sene sonu güzel rakamla kapatabilir. Buralar alım yeri, fren 25,20 Gaz 35 dir.

AKFGY Öngörü 04.04.2021

#AKFGY durum vahim. gözü 338 lerde . düşüş onayını da almış. Bir deli al tuşuna basmazsa malesef .

#ACSEL Öngörü 04.04.2021

23.60 bandına hızlıca gelip, aşağı düşüş serüvenine başlayacağını düşünüyorum. 16+ ları görmeden gitmeyecektir.

#TMSN Öngörü 04.04.2021

İyi bir trend yakaladı ve 32 bandına kadar kararlı gideceğini ancak 22,40 ları test ettikten sonra olacağını düşünüyorum. 32 de geri düşecek ve güç toplaması gerekecek, nasıl toplayacağını da oraya geldiğinde bakacağız #NC19TMSN

#NC19TOASO Öngörü 28.03.2021

#TOASO Heyecanı çabuk bitmiş hisselerden. Çook uv de iş görebilir ama dönüş yerleri 2975 olursa ki öyle düşünüyorum yatayda da biraz dolanıp yavaş yavaş yukarı hareket eder.

#TRCAS Öngörü 28.03.2021

Önceki 562 üzeri hareketleneceği söylemimiz karşılığını bulmuştu ancak üzerinde çok dayanamadı ve trendi bozuldu. Buralar tekrar kalkış yeri ve 485 üzeri hızlanabilir ama agresif hareketler göstereceğini sanmıyorum . sabırla bekleyen 551 i geçerse de üzerinde yeni zirve görecektir.

#TRGYO Öngörü 17.03.2021

Kanal içi kar-zarar oranı %33 – %25 aralığında ve her düşüş bir öncekine göre daha temkinli olmaktadır. (kırmızı kutular) .gücünü kaybetmiş ve 345-365 bandını test edip toparlanacağını düşünüyorum. sonrasında 372 bandında toparlanmaya başlayıp, faiz oranlarının da etkisiyle harekete geçer ve 436 sonrası yeni tepe oluşturur. Güçlü bir haber gelmezse ağır ilerler.

#TSGYO Öngörü 16.03.2021

2.hareketi daha erken başlamış, duraksamış ve karar verecek. 610 u geçerse ralliye devam edecektir.

#TTKOM Öngörü 16.03.2021

1.Viteste giden hararet yapan kağıtlarmızdandır kendileri. 1 yıldır devam eden bir trend var ama bu şirket için çok uzun olmamış mı ? 50 günlük ortalamanın alında olduğundan bence buradan dahi girilmez. üstteki kırmızı güçlü satış hattı var ve daralan üçgene doğru ağır ağır gidiyor. İçeride olanlar artık 2.vitese taksınlar ama bizim gireceğimiz yer 9 un üzeri olmalıdır. Yoksa birbirimizi çok telefonla ararız

#TUCLK Öngörü 16.03.2021

Demir sektöründen sonra, Çelik sektöründe de bir hareketlilik başlamak üzere. Henüz 50 günlük ortalamanın üzerine atmak üzere ama cansız. İçeride olanlar için sorun yok ancak yeni girecekler için parçalı alım yeri kırmızı hat 840 üzeri ölümüne giriş yeri 944 üzeri kapanışlardır. olurda düşerse 7 den aşağı inmeyecektir.

#MAVI Öngörü 14.03.2021

60-62.80 tarihi dirençleri mevcut olan #MAVI, daralan üçgen, çanak, kulp, tencere hatta 3.minik kulbunuda yapmaya çalışıyor. Görünüşe bakılırsa 60 dan sonra güçlenecek ve üst trendine geçecektir. Her dipten dönüşte en son büyük satış mumunu güçlü toparlayıp tekrar yükselmiş. Hedef te gördüğünüz gibi

#TURGG Öngörü 11.03.2021

Türker abi de sanki küsmüş gibi duruyor. Mavi çizgi 19 günlük ortalamaya dikkat ediyor ancak onun da altına düşmüş. Yükselmesi /aynı kalması gereken tepe de düşmüş. En güçlü alım yerleri 155 veya 136 bandı.

#TURSG Öngörü 11.03.2021

OBO görünümünü tamamlamaya çalışıyor ve gücü malesef zayıf. 6.65 i test edeceğini , her kanalda yaptığı standart hareketi yapabileceğini düşünüyorum. Ancak buralar alım yerleridir.

#ULAS Öngörü 11.03.2021

Trend gücünü kaybetmiş ve yataya sarmasına rağmen vahim bir durum gözükmüyor. Biraz ilgisiz, yalnız kalmış sanki. 4.25 bandından önce bu hisseye malesef girilmez. Agresif hareketleri de (pandemi sonrası hariç) pek sevmiyor.

#ULKER Öngörü 07.03.2021

Bu hisseden uzun süre daha hiç birşey olmaz. 3.düşen temasa dokunup bir daha düşüş yaşayacak ve tepki noktası bir öncekinden yüksek olursa harekete geçecektir. 28 den verilen büyük satışı karşılayacak bir kap/haber vs gerekli.

#ULUSE Öngörü 07.03.2021

Mükemmel kanal geçişleri ve mutlaka onay isteyen sağlam trende sahip. Kanal geçişlerinde aldığı onay sonra kendini yeni üst trendde buluyor. %55 lik sonra kanaldan çıkışta aynı şekilde onayını da almış, nereye gideceğini siz hesaplayın.

#ULUUN Öngörü 05.03.2021

1552 dönüşünü hızlı toparlamış, trendi halen çok güçlü ve 1980 üzeri 2.filme hazırlanıyor. Buralarda toplamaya başlanabilir ve trendin kırılacağını düşünmüyorum. 1521 altı frene basılmalıdır. İlk OV hedef 30 bandı olarak düşünüyorum. Bunu neden düşünüyorum ? 1577-1277 arası büyük satışın karşılığı olarak, çok güçlü alımla karşılanmış, üst kanala hacimle geçiş yapılmış.

#USAK Öngörü 05.03.2021
Bist’in sessiz sedasız hisselerinde. Ana orta pivot trendine, kısa sürede ilerleyecektir. Kanaldan ayrılıp geri dönüşü 2 yıl, 2.ayrılışı ve açısıyla ortalama 4 yıl sürecekti ve 4.yıl bu sene doluyor. (2017 de başladı) 2.69-2.87 arası toplama, 2.87 üzeri ralli serisi başlayacaktır.

#UTPYA Öngörü 03.03.2021

19 Kat ralliden sonra geri çekilme yaşanıyor ancak 2.mal bitirme operasyonuna hazırlanıyor. Güç kısa sürede çok düşmüş. Sonrasında, ara ara fake ataklar yaparak 21 bandına doğru düşecektir.

#VAKBN Güncelleme 03.03.2021

8 Ocak Öngörü; #VAKBN Derviş formasyonu. 3 kez yukselen tepeye değmeden kırılim göstermez. Toplanmaya başlamış ve 5.10 üzeri kapanislarda girilir.6.75 bandında dikkatli olunur ve fenafillah makamına ulaştırır. 2021 e damgasını vuracak bence. #nc19vakbn
#VAKBN Güncelleme Fake yükselişlere aldananlar yarı yolda kalmış olmalılar:) 5.10 üzerini test etmeden bu hisseye girilmezdi ve 5 de kaldı. Adamı derviş yapar

#VAKFN Öngörü 28.02.2021

Başlayan operasyon, düşen hacime rağmen devam etmiş ve içinin boş olduğunu, düşüşün hızlı olacağını gösterir. Yukarıdaki “MUM” benim gücüm buraya kadar, son 1 tur daha atarsam attım yoksa uğraşamam demektir.

#VAKKO Öngörü 28.02.2021

Aylık çok güçlü, haftalık çok güçlü trende sahip ve dirençleri geçmiş, yeni bir kanala girmiş. x2 potansiyel barındırıyor, ana pivot kanalına doğru ileleyecektir. Bence halen ucuz fiyatlı.

#VERTU Öngörü 28.02.2021

Operasyonu seven hissemiz, her operasyon sonrası /3 oranında düşüş yaşayış tekrar toparlanmaya başlamış. Şimdi de 2 li mükemmel tepe ve operasyon bittiğini, ölü kedi sıçrayışı yaptığı gözüküyor. x18 kat giden bir hisseye denecek çok söz yok. Grafik, 18 km koştum, bir 18 daha koşarım demiyor, yoruldum diyor, dikkatli olun demekte.


#VERUS Öngörü 28.02.2021

Çok hızlı yükselen #VERUS 76,25 i kendine direnç yapmış ve kutu içerisinde kararsızlık gösteriyor. Çizginin altına sarkması 54 ler demektir. Hacim’e bakıldığında kademelerin boş olduğu ve her an herşey olabileceğini gösteriyor. Güvenli giriş yeri 76 ya da 54 bandıdır.

#VESTEL Öngörü 23.02.2021

5 aydır devam eden çok güçlü ov-uv onayını da alan (yeşil ok) trendi mevcut ve ucuz kalmış hisselerden. Bu hafta biraz dinlemesi normal. 27-28 arası geri çekilmeden sonra kaldığı yerden devam edecektir. Elinde olanlar için problem yok, yeni girecekler için giriş noktası 30+ dır. Uçacak, tavan serisi, ralli , kamyon yarışı beklemeyin

#VKFYO Öngörü 23.02.2021

Mide ameliyatı geçirmiş hissemiz, operasyon sonrası kendine anca gelmiş ancak taburcu olmamış.11 ve 950 deki devam eden satışlar zor karşılanacağa benziyor. Elinde olanlar için temkin bölgesi, yeni girecekler için giriş yeri, parçalı alımla 950 üzeri bölgedir. Yoksa refakatçi kalırsınız. Zaten çok sevimsiz bir hisse değil mi ?

#VKGYO Öngörü 23.02.2021

4.57 den 4.26 ya düşen tarihi direncine yaklaştıkça zorlanan trendi görüyoruz. 5 günlük ortalamanın dahi altına sarkması hoş değil ancak bu bantta direnmesi de ayrı güzel. Güvenli giriş ve patlama noktası 4.26 4.56 arası parçalı alımla 4.57 üzeri hacimli yeşil kapanışlardır. OV’de, ana pivot trendine yapışmaya çalışacak ve 10 + lara gidiş gözükmektedir.

#VKING Öngörü 21.02.2021

11.95 Tarihi direnç ve 8.52 tutunmaya çalışıp satıcıların hakim olduğu kritik çizgi.Şu anda da tam o noktada bir kararsızlık var. Uzun iğneli yeşil mumlar korkuyu gösteriyor ve sanki “sen önden git ben gelirim” der gibi bir hareket bekliyor. Bu kağıda ya 6.33+ bandında girecektiniz ya da 9.82 den önce giriş yapılmaz, risk içerir.

#SAFKAR Öngörü 21.02.2021

9.85 te oluşan kararlı 2 li dip, 13.30 da oluşan 3 temas ile daralmaya başlayan mini üçgen. Güvenli giriş bölgesi 13.30 üzeri yeşil kapanıştır. Parçalı alımla başlanmalı ve duruma göre devam edilmelidir. Neden parçalı alım ? #PKART ta da benzer bir durum oluşmuş ve yataya bağlamıştı. Yükseliş devam ederse pozisyon arttırılmalıdır. Hedefler fibo’ya göre düzgün çalışmış ve direndiği 236 bandı da güzel bir yer. 23.25 ve 37.45 hedefleri mevcut.

#YAPRK Öngörü 21.02.2021

Uzun dönem bir çanak ve patlama noktasından sonra tarihi zirve. Tahtacı kendince bir trend oluşturmuş ve 2 kez vurgun yapmış.2 li dipten sonra 2.vurgun ve yine 2 li tepe ile olayı noktalamış.Sığ bir hisse olduğundan küçük ihtimalle 102 den dönüş yapabilir, yapamazsa (tahtacı elindekileri bitirmiş) hoş olmayan yerlere dönecektir. Ancak bu durumda mükkemel bir formasyon olacağından( tam da alım noktası) sonraki hareketi asfalta imza atar (300-350 bandı)

#YATAS Öngörü 21.02.2021

#YATAS Ana pivot trendine sadık hareket ediyor ve küfür edilen bir hisse olmasına rağmen ben küfürlük bir durum göremedim. Nerede düşeceğini/yükseleceğini zaten söylüyor. Agresif/ralli hareketlerini sevmiyor. Güvenli giriş yeri : 17.68 ın üzerinde kapanışlardır. Her trend direnç harketinde, 2.kezde al desteğe geri dönüş yapmış. Ciddi bir düşüş yapacağını ve tekrar üst dirence hareket bekliyorum

#YGGYO Öngörü 18.02.2021

#BIST’in sessiz sedasız hisselerinden #YGGYO Sığ ama mükemmel kanal geçişleri ve düzen mevcut. 16.63 de ki büyük satış sonrası ısrarlar ve alıcı/satıcı savaşını alıcılar kazanacak duruyor. 16.03-16.63 arası toplama bölgesidir ve her kanal geçişindeki gibi kolaylıkla ama agresif olmadan yeni üst kanalına geçecektir. Parçalı alım (%25+%25+%50) ile alıma başlanabilir.

#YGYO Öngörü 18.02.2021

İsmi yeşil ama kendi kırmızı hissemiz, Güçlü onay aldığı YEŞİL OK’lardan anlıyoruz ki, #YGYO yatay trende sahip ve üst dirence varamadan hacimle birlikte fiyatta düşmeye başlamış. 1,50 bandını teste doğru gidiyor ve hatta 1,32-1.50 bandı haricinde hiç bir desteği malesef yok. Bir deli tuşa basar mı bilinmez ama tahta bize bunu söylüyor. Güvenli giriş bandı 1,32-1,50 bandı (toplama bölgesi) ya da 2.30+ hacimli kapanışlardır.

#YKBNK Güncelleme 16.02.2021

Tam da dediğimiz gibi 3.29 direncini kıramadı ve geri dönüş yaptı. Bu bant, yüksek satıcılı bir alandır. Bilmeden, yeşil mumu görüp, 3,29+ kapanış görmeden giriş yapanlar malesef zararda bekleyeceklerdir. 2’li dip görünümü var ancak günlükte hacim cansız. En azından 2,99 üzeri %25 %25 %50 parçalı alımla toplanmaya başlayabilir.Genel Banka endeksi enerjisiz durumda ve YKBNK‘da bundan etkilenmesi doğal. 3,29 üzeri hacimli geçiş başka bir dünya demektir.

#YKGYO Öngörü 16.02.2021

Aylık ve haftalıkta 30 ve 5 haftalık ortalamanın dahi üzerinde olmasıyla, çok güçlü trenddedir. Yatay ana direncine sadık hareket etmekte ve bu trende yapışmaya çalışmaktadır. Tarihi direncini de geçtiğinden, önü açık gözükmektedir. Yeni girecekler için güvenli giriş yeri 6,55+ kapanışlardır. Sığ, gerekiz hisselerle zaman kaybedip strese girmek yerine, tercih edilmesi daha uygundur. Tabi ki fren pedalı 5.62 altında devreye girecektir.

#YONGA Öngörü 15.02.2021

#YONGA Eğitim verdiğim bir kardeşimin ricası üzerine baktığım, benim prensiplerime uymadığı için hiç almayacağım bir kağıt (sığ), ancak bu kağıda girenlerin neden isyan ettiğini anlamadım. Bilgisizlikten olsa gerek, spek çok da güzel, dantel gibi bir trend yapmış vegözüne sokarak topluyorum/çıkartıyorum/düşürüyoorum demiş. 24,26-33,50 bandı 3 dirençten oluan mükemmel bir toplama bölgesi,direnç geçince hacimle birlikte uçmuş ve ilk pembe ok’lu kırmızı mum’la da düşüyorum demiş, tekrar toplama bölgesine inmiş, ancak hayal kırıklığı yaşayan alıcılar 24,50 den sonra hareket getirememişler. Ancak yine de halen eski kanal üzeri/ yeni kanal dibinde hareket ediyor. Ben yine 2.kısa da olsa Ralli yapacağını düşünüyorum Çok basit 3-4 bilgi bu senette para kazandırırdı.

#YKSLN Öngörü 15.02.2021

#YKSLN 5.88-6.28 Arası takviyeli direnci bulunuyor ve yatay trend’de harekete geçmeyi bekliyor. Hacim düşük ve keyifsiz bir tahta görüyorum. Fake çıkışlar yapabilir ancak güvenli giriş noktası malesef 6.20 + ve hacimin ortalama üzerindeki kapanışlarıdır. Sağdan/soldan haberle girilen kağıtlarda, bilginiz olmadığı sürede tesadüfen/bist hareketli zamanlarda kazanabilirsiniz ancak uzun vadede kesinlikle kaybedersiniz.

#YUNSA Öngörü 15.02.21

#YUNSA Yüncü arkadaşımıza karşı bir isyan var ki sanırım bu arkadaşlar hisseye 17.33 de girenler, ancak ben kötü görmüyorum. 1.direnç oluşumunda sert satış yemiş bir kağıda ya kanal başında ya da satış yeri geçtiği zaman giriş yapılır. Bu hisseye ya 11 bandında ya da 17.33+ bandında giriş yapılacağı bariz gözüküyor. Haftalık bakışta henüz hacim düşük ve trendi hızlanmamış ancak KV’ciler için kar gözüküyor. Trendin hızlanması ve güvenli giriş seviyesi 16.92-17.66 arasıdır. 17.66 üzerinde ancak hareketlenir.

#YYAPI Öngörü 15.02.21

#YYAPI Yatay direnci 3,26 ya varamadan kafayı kırmış. 2.22 kanal direncinden destek almaya çalışıyor gibi gözükmekte. Buradan dönüş takip edilmelidir. Kanal altına girişi, hoş olmayan yerlere götürecektir. Farklı zamanlara ait detaylar;

#ZOREN Öngörü 15.02.21

Ve yeni turunu yapmaya devam ediyor. Kareli alan, acımasız satış ve mal toplama bölgesidir. 2.79 ları, endeks kötüleşirse 2,55+ ları test etmeye gidecektir. Sonra yine zirve denemesine devam eder.Karakteristik olarak 5-6 defa kanal tepesini test etmeden bir üst kanala geçiş yapmıyor. Sıkışma bu durumu hızlanrabilir ve ardında YERLİ OTOMOBİL le ilgili bir haber zirve aşımı yapabilir.

#TATGD Öngörü 14.02.21

13.12 direncinden sonra düşen, 2.direnç 12.61 ile sistematik olarak düşüşe devam ediyor. #TATGD de bir tatsızlık, enerjisizlik görüyorum. 11.75 ara direncini dahi geçmekte zorlanıyor.Kutu içerisinde yatay trende devam ediyor ve güvenli giriş yeri ancak 13.12 nin üzeri hacimli kapanışlardır. Henüz hacimde ortalamanın altına düşmüş durumdadır.11.15 den destek alırsa belki kısa süreli bir çıkış yakalanabilir.

#GSDHO Öngörü 14.02.2021

Aylık, Haftalık ta güçlü trendi var ve kanal/trend geçişleri sorunsuz. Tarihi direnci 2.80 i geçememiş ve kısa da 3. günlükte 2.denemesini yapıyor. Güvenli giriş bölgesi 2.80 üzeri hacimli kapanışlardır. Buralarda geri dönme ve destek alma ihtimali her zaman yüksektir.

#PARSN Öngörü 14.02.2021

9 Ocak 2021 Paylaşımımızdan sonra trend devam etti ve 35,88 satıcılar devreye giriip yeni bir direnç oluşturdu.2 denemesinde yine satış yedi. Kısa vadede giriş için henüz erken, OV ve UV için trend devam ediyor. 33.48 denemesi yapıp yoluna devam edebilir.

#ISCTR Öngörü 12.02.2021

#ISCTR de bir şeyler olacak ama ne olacak ? Bir haber var ve bu haber bize ulaşmamış. 10 günlük takibimde alışılmadık fiyat hareketi ve endeks dışı oluşumlara sahip. QM formasyonu da oluşmuş ve kendini yıratacak sanırım. Bu hissede banka endeks dışı bir şeyler olacak ve yakındır.

#KOZAA Öngörü 12.02.2021

Kozal’dan adığı destekle iilerliyor ve her kanal geçişi ortalama %25 le sonlanıp, bir üst kanala geçiyor. Bu %25 lerde dikkatli olunmalı. Son kanal geçişi de hacimli ve kalıcı gözüküyor. Haberin etkisi bitene kadar alım yapılabilie ve karda oturulabilir. Mahkeme kararlarının yakın zamanda sonlanacağını ve lehine olacağını düşünüyorum.

#KOZAL Güncelleme! Ne dedik, ne oldu ? 12.02.2021

1 Şubat 2021 Paylaşımımızdan sonra, tam da 121 bandından hareketle yeni bir kanala geçiş yaptı. Kanal araları % 50 kar oranını hiç bozmamış. 175+ larda debriyaja basacağını ve karar vereceğini düşünüyorum. Altın haberleri, güçlü haberler, ardından güçlü alım getirmiş. Beklenti/güven çok yüksek. Yine de her zaman dikkatli olmalı . Ara ara kar realizasyonu yapılmalıdır. Sonra yok efendim 175 ti satmadım 130 dan dönermi olmasın

#NTHOL Güncelleme! Ne dedik, ne oldu ? 12.02.2021
1 Ocak 2021 Paylaşımımızdan sonra, Dediğim gibi ilerlemiş ve fırlama noktasında, Kıbrıs otelleri ile ilgili olumsuz haberler, ilgiyi azaltmış.3.94 seviyelerini test edebilir ve burdan toparlanması beklenir. Ama OV’ de yolu açık.

#EGGUB Öngörü 12.02.2021

Daha önceki kanal bitişi/geçişinde yaklaşık %1000 getiri sağlamış. Son kanaldaki çok hızlı hareketi de 300 seviyelerinde yavaşlayabilir. 90 bandında debriyaja basıp nasıl hızlandığını (alttaki kanalda da aynı hareket) görebilirsiniz. Şimdi de kanal üst seviyesine varış için son onayını almaya çalışıyor. KV için/yeni girenler için, giriş henüz uygun değil, düzeltme bitmemiş. Böyle hızlı yükselen hisselerde el freninizi de unutmayın. Yoksa borsa aleminde gübre olup gidersiniz.

#CCOLA Öngörü 12.02.2021

UV’de her kanal geçişi sorunsuz ve %100 oranında karla sonlanıp, bir üst kanala geçmiş. Düzetlmeler sert değil ve tam bir yatırım hissesi. Tüm fiyat ortalamalarının üzerinde ve güçlü trendine devam ediyor. Hızlanma noktası 80,70 + seviyelerdir.

Hissenin 1 sn sonra ne olacağını kimse bilemez, ancak tahmin edebilir. Milyonlarca hacim/onbinlerce oıyuncunun olduğu bir hissede genel görüşü tahmin edebilirsiniz ancak bir delinin al/sat tuşuna basma ihtimalini bilemezsiniz.

Ustadlarin “çizdim, hedef bu, bak demiştim tavan oldu” söylemleri birer yalan olup, boğa piyasasının/tahta yapıcının takdiridir. Dususlerde, haber akışına göre, veyahut ekleme yapılacak yer konusunda bir bilginiz yok, beklerim, nasıl olsa yükselir diyorsanız, fırsatları kaçırırsınız. FREN pedali hisse alırken en önemlisidir. “Ben, şimdi bunu yapacağım” kararınız yoksa, batacaksiniz demektir

#GOZDE Öngörüler 09.02.2021

Yatay tarihi trendinde direnç oluşturmuş ve geri dönüş/düzeltmeye gitmiş. 6.77-7.35 arası toplama bölgesine geri dönüp, toparlanıp kaldığı yerden devam edecektir. Bugünkü hızlı düşüte bunu doğrulamaktadır. tekrar yükselişte önünde 8.10-20 arası yatay alt dirence çarpacaktır.

#ERBOS Öngörüler 09.02.2021

Haftalıkta güçlü trend ve yükselen hacim devam ediyor. Yeni, üst kanala geçişi çok hacimli ve kalıcı olacağı gözüküyor. Kademeler arası geçişler, toplama bölgeleri onaylı ve çok sağlam. Geçmişinde de bir sabıkası yok .

Son zamanlarda hızlı yükseldiğinden, bir ayağınız frende olmak kaydıyla takibe alınabilir.

#ECILC Öngörüler 07.02.2021

Haftalık ve aylıkta güçlü bir dirence sahip #ECILC, 9 tl kendine güçlü bir satış direnci oluşturdu. 8,21 bandından geri dönmesini bekliyoruz ki dönmezse STOP olunması gerekir. 8.21 bandında dönerse kaldığı yerden devam eder. Daha önceki bu tarz hareketlerine bakarak 8,20+ bandından toparlanacağını öngörüyoruz. Toplama bölgesi 8.21 ya da Güvenli giriş noktası 8,93 bölgesidir. Bu hareket aslında kötü olmamakla birlikte kendine destek alırsa yükselmesi sağlıklı olacaktır.

#BRKSN Öngörüler 07.02.2021

Uzun zamandan beri oluşan ve tarihi 14.02 direncine gitmeye devam eden bir çanak durumu mevcuttur. Düşüleri hemen toparlayıp 10.05 üzerinde toplamaya devam ediyor. YEŞİL kutular, toplama/ patlama , KIRMIZI kutu satış noktalarıdır. #NC19BRKSN

#TEKTU Öngörüler 07.02.2021

22 Ocak 2021 Paylaşımımıza ek olarak ;

#TEKTU Yılların birikimi ve 2,29 tarihi direnc/volatil direnci 2,72. Şımarmaya başlamış ve ana trend kesişimi 2,72 ye doğru gidip patlama yağacağını düşünüyorum. Sonra direği diker. Sabır gerektirir. Tabi ki delinin parmağını unutmayın.

Son sert düşüşünü istikrarlı ve kararlı bir şekilde toparlayarak , toplama bölgesinde ilerliyor. Büyük çanak, çanak içinde çanak ve halka açılış fiyatını ,ben 2,50 olarak düşünüyorum (sert düşüş nedeniyle ) ,bu noktaya vardıktan sonra bambaşka yerlere gidebilir. Son zamanlardaki hacimde inanılmaz seviyelerdedir. #NC19TEKTU